O firmě KoMo

O firmě KoMo

 

Mlýnky KoMo jsou výsledkem německo-rakouské spolupráce Wolfganga Mocka a Petra Koidla.
Jejich cílem bylo vyrábět špičkové mlýnky na zpracování obilí, a to jak komerční, tak pro domácí použití.
Mlýnky jsou vyráběny tak, aby vydržely celý život, a zároveň dosáhly esteticky krásného vzhledu,
aby se staly ústředním bodem každé kuchyně.

Pod značkou Penningberger obilné mlýny (PK) v roce 1993 začíná Peter Koidl
samostatně vyvíjet a vyrábět mlýny na kukuřici s vlastním designem.

V roce 2003 založili společnou firmu pod názvem KoMo.

 

Historie značky KoMo

Jak se říká, velké věci často začínají malými kroky. A pro značku KoMo to rozhodně platí. Mlýnky KoMo jsou výsledkem úzké německo-rakouské spolupráce dvou nadšenců pro zpracování obilovin – Wolfganga Mocka a Petra Koidla.

Wolfgang Mock a Peter Koidl jsou dva inženýři, kteří spojili své vášně pro zdravé stravování a strojírenství, aby vytvořili špičkové mlýnky na zpracování obilí, a to jak pro komerční, tak pro domácí použití. Jejich cílem bylo vyrábět mlýnky, které by nejen splňovaly nejvyšší kvalitativní normy, ale také byly esteticky přitažlivé, aby se staly ústředním bodem každé kuchyně.

Peter Koidl začal svou cestu v roce 1993, kdy pod značkou Penningberger obilné mlýny (PK) začal samostatně vyvíjet a vyrábět mlýny na kukuřici s vlastním designem. Koidl byl odhodlán vytvořit mlýnek, který by byl nejen funkční, ale také by se stal ozdobou každé kuchyně.

Spolupráce mezi Wolfgangem Mockem a Peterem Koidlem začala v roce 2003, kdy založili společnou firmu pod názvem KoMo. Název KoMo je zkratkou jejich příjmení – „Ko“ z Koidla a „Mo“ z Mocka.

Od té doby se značka KoMo stala synonymem pro kvalitní, robustní a esteticky atraktivní mlýnky na obilí. Produkty KoMo jsou nyní známy po celém světě a jsou vysoce ceněny jak profesionálními kuchaři, tak domácími kuchaři pro svou výjimečnou kvalitu a spolehlivost.

Firma KoMo je dnes jedním z předních výrobců mlýnků na obilí na světě, a její produkty jsou ceněny pro svou dlouhou životnost, výkon a design. Jejich mlýnky jsou navrženy tak, aby vydržely celý život, a přitom byly dostatečně krásné na to, aby se staly středobodem každé kuchyně. KoMo je dokonalou kombinací funkčnosti a estetiky, což je důvod, proč jsou jejich mlýnky tak oblíbené mezi zákazníky po celém světě.

 

 Značka KoMo pochází z příjmení Petera Koidla a Wolfanga Mocka.

 

 Peter Koidl (Rakousko)

Peter Koidl v roce 1985 začíná vyrábět své první mlýnky

 

 Wolfang Mock (Německo)

Wolfgang Mock začal v roce 1978 uvažovat o znovuzrození domácího mlýnku na obilí.

 

 

Marcel a Peter Koidlovi

V současné době o firmu pečují Otec Peter a syn Marcel.